• Pomoc dla Ukrainy

• W związku z trwającym konfliktem zbrojnym na Ukrainie pragniemy poinformować, że koordynacją zbiórek dla uchodźców zajmuje się Stowarzyszenie „Równe Babki” wraz z Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej.

Możecie Państwo kontaktować się pod numerem telefonu: 601283217. Na bieżąco Centrum Aktywności Obywatelskiej będzie informowało na swojej stronie https://www.facebook.com/cao.dabrowagornicza o bieżących potrzebach.

Dary przyjmowane są w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej (ul. Sienkiewicza 6a) przez całą dobę i 7 dni w tygodniu.

Potrzebne produkty można przynosić również do Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Kościuszki 25) oraz do Pałacu Kultury Zagłębia (Plac Wolności 1).

• Akcja "Bądź widoczny na drodze"

• Dnia 28 lutego 2022r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Renatą Solipiwko oraz p. Damianem Korczyńskim z Miejskiej Komendy Policji w Dąbrowie Górniczej. Spotkanie to odbyło się w ramach akcji „Bądź widoczny na drodze” realizowanej dzięki współpracy OSP Ujejsce, Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz firmy Winkler Polska. W lekcji bezpieczeństwa wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie kl. I-IV, którzy otrzymali również kamizelki i opaski odblaskowe. Natomiast w klasach starszych przeprowadzono pogadanki na temat „Cyberbezpieczeństwa”.

• ZIMA W MIEŚCIE

• Szanowni Państwo,

przed nami dwa tygodnie ferii zimowych. Miasto Dąbrowa Górnicza przygotowało na tę okazję mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Są to m.in.:

• bezpłatne pływanie w Nemo - Świat Rozrywki
            • warsztaty artystyczne w PKZ i MBP, Muzeum Miejskim Sztygarka
            • filmowe ferie z Kinem Kadr
            • ferie z zapasami czy zajęcia sportowo-rekreacyjne.

Szczegółowy harmonogram znajdziecie Państwo na stronie miasta - www.dg.pl w artykule:

Ferie w mieście - pełne atrakcji

• Walentynki

• 14 lutego- to dzień w którym osobie nam bliskiej możemy przesłać upominek lub kartkę - wyraz naszych ciepłych, przyjaznych uczuć. Mogą się, więc obdarowywać starzy i młodzi, krewni, przyjaciele i znajomi. Nie są z tej zabawy wykluczeni szefowie, nauczyciele, nawet ci groźni i pełni powagi. Obdarowywanie się odrobiną uczuć, może nieco rozjaśnić naszą codzienność i nikomu nie zaszkodzi. Dlatego też w naszej szkole od dnia 7 lutego będzie działać Samorządowa Poczta Walentynkowa. Każdy uczeń może napisać kilka miłych słów lubianej osobie. Do specjalnie przygotowanej  czerwonej skrzynki ustawionej przy wejściu na dolnym korytarzu szkolnym, przez tydzień poprzedzający dzień św. Walentego, można wrzucać walentynkowe listy do swoich sympatii, koleżanek i kolegów. Po feriach zimowych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego- będą rozdawali kartki walentynkowe. Dużo miłości !!!

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dnia 8 lutego 2022 roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

• Światowy Dzień Walki z Depresją w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej

• Dnia 23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Celem obchodów jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i innych zaburzeń z nią związanych. Z tej okazji Poradnia Psychologiczna Pedagogiczna w Dąbrowie Górniczej zaprasza do udziału w przygotowanych przez specjalistów warsztatach, prelekcjach oraz indywidualnych konsultacjach.

• „Pasowanie na czytelnika”

• Dnia 01 lutego 2022r. odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów kl. I  na czytelnika. Jest to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. To dzień, na który uczniowie czekają z utęsknieniem, ponieważ wtedy to, zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci z książką. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek, dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy.

• Wraca nauka zdalna - do końca ferii dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i szkół średnich

• Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie nauki zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

Przypominamy, że w przypadku naszego województwa ferie zimowe rozpoczynają się 14 lutego, w związku z czym nauka zdalna potrwa do 11 lutego.

•  "Moje miasto bez elektrośmieci"

• W ramach realizowanego programu, przeprowadzane były w szkole lekcje dotyczące recyklingu i cyklu życia elektrośmieci. W grudniu  przeprowadzona  była zbiórka elektrośmieci. Za zebrane elektrośmieci szkoła otrzymała punkty odpowiadające rodzajowi oddanych odpadów. Punkty zostaną zamienione na pomce dydaktyczne wykorzystywane w celu uatrakcyjnienia zajęć.

• Turniej Tenisa Stołowego

• W dniu 22.11.2022 r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Turniej miał na celu propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz wyłonić talenty do reprezentowania szkoły w zawodach międzyszkolnych, które będą rozgrywane w kolejnych latach. Zawody rozgrane zostały w dwóch kategoriach: chłopców i dziewczynek. Walka była zacięta i pomimo rywalizacji wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci. Pod koniec turnieju, uczniom zostały wręczone nagrody rzeczowe oraz dyplomy i medale. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy z liczny udział.