• Wyjazd do Czernej

• Dnia 29.03.23r. uczniowie szkoły mieli możliwość wyjazdu na rekolekcje do Klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej. Serdeczne podziękowania dla ks. proboszcza Mariana Czerniejewskiego.

• Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej

• Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Pola dnia 24 marca, zdobyła II miejsce w Regionalnym Konkursie Piosenki Angielskiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Powiatowy Konkurs Matematyczny "Mistrz Sudoku"

• Dnia 21.03.23r. uczniowie kl. VIII uczestniczyli w konkursie matematycznym ,, Mistrz Sudoku,,. Uczennica Daria - okazała się być bezkonkurencyjna, zdobywając maksymalną ilość punktów i I miejsce . Gratulujemy zwycięstwa!!!

• Szkolny Mam Talent z okazji Powitania Wiosny

• Dnia 20.03.23r. przedszkolaki oraz uczniowie szkoły maszerując z Marzanną po okolicy, powitali wiosnę.W tym dniu odbył się również Szkolny Mam Talent, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Wyniki Mam Talent: I miejsce- Lena kl. V- pokaz Mażoretek II miejsce- Amelia, Julia kl.I – pokaz mody III miejsce- Karolina, Emilia – pokaz tańca wyróżnienie: Leon kl.I- praca plastyczna Amelia, Emilia, Dominika kl. II - piosenka. Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział.

• Finał Mistrzów Języka Polskiego

• Dnia 15 marca odbył się finał Mistrzów Języka Polskiego 2023. Uczestnicy teleturnieju 1 z 10 musieli wykazać się wiedzą o języku i literaturze. Zwyciężyła drużyna z klasy VI w składzie: Weronika i Gabriel. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy i dotarcia do finałowego etapu.

• Dzień Liczby Pi

• Dnia 14.03 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Pi. Dzień ten to okazja do połączenia nauki i zabawy. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udział w ciekawych zabawach matematycznych, doświadczeniach, również mogli zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi tej fascynującej liczby.

• Wycieczka do Funzeum

• Dnia 13.03.2023r. uczniowie klas IV-VIII odwiedzili Funzeum w Gliwicach. Nauka w tym miejscu stała się świetną zabawą. Muzeum światła i koloru pozwoliło uczniom uwolnić kreatywność i dostarczyć wrażeń wszystkim zmysłom.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Od 21 lutego w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie rozwiązują językowe rebusy, zapoznają się ze staropolską literaturą, poznają etymologię naszego słownictwa. Dziś, podczas Dyktanda Bieganego, wyłoniliśmy pierwszych mistrzów języka z klas 1-3. Zwycięskim zespołem okazali się uczniowie klasy III. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne odsłony naszego konkursu Mistrzów Języka Polskiego.