• „Szkoły pełne Talentów”

• Nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej Lidla „Szkoły pełne Talentów”. Celem akcji jest rozwijanie talentów dzieci poprzez wzbogacanie szkoły w różne pomoce dydaktyczne. Dzięki temu nasza szkoła otrzymała materiały edukacyjne tj. bryły wraz z siatkami, tangramy oraz planszę edukacyjną z układem pokarmowym. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie oraz wszystkie wrzucone do skrzynki talenciaki.

• KODUJ Z GIGANTAMI - warsztaty dla uczniów

• Trwają zapisy na Koduj z Gigantami – ,,RETROPROGRAMOWANIE” – największą akcję edukacyjną bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży w Polsce!

Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE, Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej- Pan Marcin Bazylak oraz włodarze miast. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w akcji.

edycja Koduj z Gigantami „RETROPROGRAMOWANIE” to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, prowadzony przez najlepszych trenerów.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie: 5.02 oraz 11.02 w Dąbrowie Górniczej ul. Królowej Jadwigi 12.

oraz online w terminie od 4 do 26 lutego. Tym razem tematem przewodnim będzie „RETROPROGRAMOWANIE”,

Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców.

Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak:
            Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft
            Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor,HTML
            Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Python,C++

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie:

www.kodujzgigantami.pl

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w naszych warsztatach - zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem, jak również entuzjastów komputerów i nowych technologii.

Z wyrazami szacunku,

Giganci Programowania

• Dąbrowska Akcja Zima 2023

• Zbliżają się ferie, a to oznacza tylko jedno: przed nami Dąbrowska Akcja Zima.
            Jak co roku udowadniamy, że
             zima w mieście nie musi być nudna.
            Miejskie instytucje przygotowały program warsztatów, animacji czy spotkań. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Sportowe i kreatywne zajęcia jak co roku przygotowały dąbrowskie instytucje: Pałac Kultury Zagłębia, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Miejskie Sztygarka, Centrum Sportu i Rekreacji oraz stowarzyszenia.
            W aquaparku Nemo dzieci i młodzież zameldowane na terenie Dąbrowy Górniczej będą mogły
             bezpłatnie korzystać z basenu przez godzinę dziennie.
            Szczegóły i harmonogram Akcji
             Zima na stronie: https://bit.ly/DabrowskaAkcjaZima2023

• Mobilne Planetarium

• Dnia 02.01.23r. do naszej szkoły przyjechało Mobilne Planetarium. Uczniowie oraz przedszkolaki mieli możliwość wzięcia udziału w seansach "Rakietą do planet", "Kosmiczny Zegar", "Miejsce Ziemi w Kosmosie i co z tego wynika". Młodsi uczniowie poznali planety z bliska oraz znaki zodiaku, poznali również pojęcie widnokręgu oraz rozpoznawali kierunki świata. Razem z Neilem Armstrongiem wylądowali na Księżycu i dowiedzieli się co nieco o misji Apollo 11. W trakcie seansu dla starszych uczniów, poruszone były następujące zagadnienia tj. : powstanie Układu Słonecznego i jego planet, teoria Geocentryczna i Heliocentryczna, ruch obiegowy Ziemi i następstwa. Dzień był pełen emocji i wrażeń.