• Oferta naszej szkoły

• Marzysz o wspaniałej przyszłości dla swojego dziecka?

Pragniesz zapewnić mu wszechstronny rozwój?

Pragniesz zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa?

Chcesz by było traktowane wyjątkowo?

Już teraz zapoznaj się z ofertą kształcenia w naszej szkole

W 2011r. zdobyliśmy tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”

WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ !!!!!!

Pragniemy stworzyć miejsce interesujące, przyjazne dzieciom, bezpieczne, wolne od zagrożeń wielkiego miasta i współczesnej cywilizacji.

Dążeniem naszym jest wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania odpowiedzialnych wyborów życiowych, do ukształtowania osobowości prawej, uczciwej, mądrej, dobrej i twórczej.

Podstawą wszelkich zamierzeń wychowawczych i nakreślonych do realizacji celów edukacyjnych długofalowych są wartości, których realizacji oczekuje szerokie środowisko szkolne.

Są to:

DOBRO, PRAWDA, MĄDROŚĆ, WOLNOŚĆ ,MIŁOŚĆ

Zgodnie z koncepcją człowieka, każdy jest niepowtarzalną osobą. W wychowaniu dziecka uwzględniamy indywidualne cechy jego rozwoju.

W naszej szkole każdy uczeń jest jednakowo ważny, a naszym nadrzędnym celem jest jego dobro.

Uczniowie wychowywani są w patriotyzmie,  w poczuciu tożsamości narodowej, zdobywają wiedzę z historii świata, Polski i Dolnego Śląska w powiązaniu z tradycjami własnej rodziny i szkoły.

Dzieci potrafią nawiązać kontakt ze środowiskiem lokalnym, w którym kierują się zasadami tolerancji i kultury osobistej.

Realizacji powyższych celów sprzyja wyjątkowy, rodzinny klimat szkoły, specjalistyczna opieka w świetlicy w godzinach dostosowanych do potrzeb uczniów i ich rodziców.

Dzieci przedszkolne oraz uczniowie szkoły uczestniczą w różnych programach i akcjach edukacyjnych:

• Ogólnopolski Program profilaktyki Czerniaka
          • Ogólnopolski program edukacyjny „Trzymaj formę"
          • Program edukacyjny "Czyste powietrze wokół nas”
          • Program edukacyjny "Mamo ,tato wolę wodę"
          • Moje miasto bez elektrośmieci
          • Dzieci uczą rodziców.
          • Program dla szkół
          • Akademia Bezpiecznego Puchatka
          • „Zachowaj trzeźwy umysł"
          • Kampania „Rowerowy maj”
          • "Strażnik Czystej Wody"
          • Ogólnopolski projekt edukacyjny „Poznajemy kontynenty
          • Ogólnopolski projekty edukacyjny „Gramy zmysłami”
          • Ogólnopolski projekt edukacyjny „Pocztówkowy zawrót głowy”
          • Ogólnopolski projekt edukacyjny „Piękna nasza Polska cała”

Naszym uczniom proponujemy:

• naukę w systemie jednozmianowym,
          • opiekę z możliwością realizacji indywidualnych zainteresowań w świetlicy szkolnej,
          •  pomoc pedagoga szkolnego,
          • zajęcia logopedyczne,
          • mało liczne oddziały klasowe,
          • bezstresowe przejście z etapu nauczania w przedszkolu i przystosowanie do nauki w szkole,
          • nauczanie z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka,
          • zajęcia lekcyjne w odpowiednio wyposażonych salach przystosowanych do pracy z małymi dziećmi.

Nasi uczniowie odnoszą swoje pierwsze sukcesy w licznych konkursach międzynarodowych oraz na terenie miasta i województwa.

( patrz zakładka Nasze Sukcesy)

Wybór szkoły podstawowej dla dziecka – to dla każdego rodzica pierwszy, ważny wybór. Z pewnością będzie miał wpływ na losy dzieci przez kolejne lata. Decydując się zapisać swoje pociechy do naszej placówki, rodzice wiedzą, że nie wybierają tylko murów budynku, ale przede wszystkim kolegów i nauczycieli – prawdziwych twórców tradycji  i osiągnięć szkoły.