• Wizja szkoły

• Wizja naszej szkoły

Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczenia – uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Dbamy o rozwój kompetencji poznawczych, komunikacyjnych i instrumentalnych uczniów.

Z nurtu personalistycznego czerpiemy nakierowanie wychowania na rozwój osobowy ucznia, rozumienie ucznia jako istoty autonomicznej, rozumnej wyposażonej w przyrodzoną godność.

Każdemu dziecku pomagamy odnaleźć tkwiący w nim „skarb” i rozwinąć go na miarę swoich możliwości.

1. Naszą szkołę opuszczają absolwenci, którzy:

-         potrafią uczyć się i czerpią z tego przyjemność;

-         są przygotowani do nauki na wyższy etapie kształcenia;

-         umieją korzystać ze źródeł informacji;

-         znają swoje mocne i słabe strony;

-         stosują otwartą komunikację ;

-         umieją nawiązywać pozytywne relacje z innymi ;

-         umieją współpracować  w kolektywie ;

-         znają podstawowe normy życia w społeczeństwie ;

-         potrafią oceniać i wartościować zachowania własne i innych

-         są dumni ze swojego pochodzenia ;

-         rozumieją procesy zachodzące w okresie integrującej się Europy;

-         dbają o środowisko naturalne;

-         dbają o zdrowie własne i innych .

Kadrę szkoły tworzy zespół osób twórczych, innowacyjnych i chętnych do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

Szkoła współpracuje  ze środowiskiem lokalnym. Aktywnie włącza się do działań na rzecz środowiska, dzięki czemu ma podstawę do zwracania się z prośbami o pomoc wtedy, gdy sama jej potrzebuje.

Szkoła dba o spójność oddziaływań wychowawczych z domem rodzinnym uczniów, poprzez silne więzy współpracy z rodzicami.