Podziękowanie
Telefon zaufania
Dąbrowski Paszport Wolontariuszy
"Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!”
W ramach projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!” uczniowie klasy VII wykonali miejsce pamięci, które nawiązuje do tamtych wydarzeń. Odbyła się również projekcja filmu dokumentalnego dla klasy 7 i 8 pod tytułem: "Nie zabierajcie Mamy", która miała na celu przedstawienie nieopowiedzianej do tej pory historii działaczek „Solidarności” - kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981r. - 22 lipca 1983r.).
Podziękowanie
Dyktando na Święto Niepodległości
Szanowni Państwo,
Bezpłatny portal edukacyjny edukacyjny Dyktanda.pl zaprasza na specjalne, charytatywne Dyktando na Święto Niepodległości! Będzie ono rozgrywane w całości online. Im więcej miłośników polszczyzny włączy się w akcję, tym bardziej pokaźna suma wspomoże potrzebujących.
Każde wypełnienie dyktanda to 1 złoty na cel charytatywny. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, wystarczy kliknąć ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU na poniższej stronie:
https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021
Już teraz na stronie dyktanda można zgłaszać konkretne cele charytatywne i społeczne, np. zbiórki na leczenie lub niezbędny sprzęt. O tym, komu przekazane zostaną zebrane środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda na Święto Niepodległości.
W poprzedniej edycji Dyktanda na Święto Niepodległości udało się zgromadzić 7 tys. zł. W międzyczasie serwis diametralnie się rozwinął, dlatego organizatorzy przewidują, że w tym razem zebrana suma środków sięgnie 20 tys. zł!
Rywalizacja będzie toczyła się w kilku grupach wiekowych, dlatego zapraszamy całe rodziny - dzieci, młodzież i dorosłych. Poza niesieniem pomocy jest to również idealna okazja, aby w tym ważnym dniu sprawdzić swoją znajomość ortografii, czerpiąc z tego frajdę. Tekst dyktand przygotują wybitni językoznawcy z Fundacji Języka Polskiego. To kolejny argument przemawiający za tym, że warto się zapisać na Dyktando na Święto Niepodległości! Nie zapominajmy też, że każdy uczestnik to dodatkowa złotówka dla potrzebujących!
Zapisy i zgłaszanie celów możliwe jest pod adresem:
https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021Pozdrawiamy,
Zespół Dyktanda.pl
Warsztaty ekologiczne "Ziemia i my"
Dnia 25 października przedstawiciele stowarzyszenia „Ziemia i My” z Centrum Edukacji Ekologicznej z Dąbrowy Górniczej przeprowadzili w naszej szkole zajęcia warsztatowe „Jak żyć bez odpadów”. Zajęcia przeprowadzone były w dwóch grupach wiekowych: klasy I – III i IV – VIII.
Podczas zabaw i ciekawych prelekcji dzieci uczyły się jak prawidłowo segregować odpady, czym jest recykling i co można zrobić z niepotrzebnych przedmiotów. Dowiedziały czy śmieci są niebezpieczne oraz to, że śmieci ulegają stopniowemu rozkładowi, czyli rozpadają się na pojedyncze drobiny. Jednak proces ten nierzadko trwa kilkaset lat.
Prowadzone warsztaty ekologiczne miały na celu uświadamiać uczniom to, że dbanie o środowisko które nas otacza jest niezwykle ważne. Że pozytywne postawy pro ekologiczne to podstawa harmonijnego funkcjonowania i prawidłowy rozwój naszej planety.
Informacja
Wycieczka do Kopalni Guido w Zabrzu
Dnia 07.10.21r. uczniowie klas starszych, wybrali się na wycieczkę do Kopalni Guido w Zabrzu. Celem wyjazdu było aktywne spędzenie czasu w najgłębiej położonej trasie turystycznej w górnictwie węglowym w Polsce. Wycieczka była połączeniem prawdziwych doświadczeń związanych z pracą w kopalni. Uczniowie oprócz spaceru, mieli okazję przejechać się jedyną w swoim rodzaju, podwieszaną, elektryczną kolejką.
„GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!
Uczniowie klas VII -VIII biorą udział w projekcie „GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY! Projekt ten skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych województwa śląskiego. Celem projektu jest przygotowanie uczniów do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.
Dzień Chłopaka
Dnia 30.09.21r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły, aktywnie włączyli się w świętowanie. Samorząd Szkolny ogłosił ten dzień „Dniem Krawata lub Muszki”. Osoby, które przyszły w krawacie lub muszce-nie były pytane. Z tej również okazji, dziewczyny przygotowały atrakcje dla chłopaków. Były specjalne zadania i zabawy, w których chłopcy musieli wykazać się różnymi umiejętnościami, a za wykonanie zadań otrzymali drobne prezenty.
Wycieczka do Przybynowa
29 września dzieci z grupy starszej wyjechały na wycieczkę do Agro-gospodarstwa "Pod Skałką" w Przybynowie. Na początku wycieczki czekał na nich słodki poczęstunek oraz ciepła herbata. Kolejnym punktem były warsztaty edukacyjne pt. "Skąd się bierze mleko", podczas których przedszkolaki uczyły się doić krowę, poznały narzędzia do produkcji masła, miały również możliwość samodzielnie wykonać masło, które później degustowały. Podczas wycieczki dzieci odwiedziły również zwierzęta w Mini Zoo. Kolejnym punktem był skansen wsi jurajskiej z przełomu XIX/XX wieku. Przewodnik opowiadał w bardzo ciekawy sposób o znajdujących się tam przedmiotach używanych w dawnych czasach. Na koniec wizyty w Agro-gospodarstwie "Pod Skałką" przedszkolaki miały okazję przejażdżki kolejką po jurze krakowsko-częstochowskiej.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka. 20 września – przedszkolaki obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Tego dnia, przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie z wykorzystaniem chusty animacyjnej, chodziły po ścieżce sensomotorycznej oraz brały udział w różnych konkurencjach sportowych, konkursach. Oczywiście nie zabrakło również muzyki dziecięcej, swobodnych zabaw zgodnie z własnymi pomysłami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie dnia przedszkolaki otrzymały dyplomy, medale oraz drobne upominki.
Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy
Rodzicu Twoje dziecko w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym Akademii WSB:
• zgłębi różnorodną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, humanistycznych, technicznych i artystycznych,
• spotka naukowców, artystów i ekspertów,
• odkryje swoje pasje i utrwali potrzebę uczenia się,
• nauczy się logicznie myśleć, a także współpracować,
• znajdzie odpowiedzi na nurtujące je pytania!
W programie m.in.:
• 8 wykładów
• 6 warsztatów fakultatywnych
• 2 przedstawienia teatralne
• Pudełko wiedzy
• Gwarancja zajęć w formie STACJONARNEJ a w przypadku wprowadzenia obostrzeń epidemiologicznych - zwrot kosztów.*
A dla Rodziców i Opiekunów?
Akademia Świadomego Rodzica – Spotkania z psychologami, pedagogami i specjalistami, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
• Sprawdź pełną ofertę w ULOTCE: https://online.flippingbook.com/view/119920728/
Informacja
Akcja Informacyjno- Edukacyjna
INFORMACJA
Szanowni Państwo
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dąbrowie Górniczej, zachęca do odwiedzania strony internetowej poradni https://poradnia.dabrowa.pl na której, w zakładce OFERTA, znajdziecie Państwo pełną ofertę działań skierowanych do dzieci oraz rodziców.
Dzień Kropki
15 września przedszkolaki włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, których celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia i działania. Tego dnia przedszkolne zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznawały genezę tego święta- słuchając uważnie opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie