• „Szkolny Mam Talent”

• 22.03.24r.

Dzisiaj w naszej szkole z okazji Powitania Wiosny- odbył się „Szkolny Mam Talent”, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje hobby, pasje i uzdolnienia. Na szkolnej scenie wystąpili młodzi artyści, którzy dali wspaniały popis umiejętności. Wysoki poziom konkursu sprawił, że jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzców.

Klasy młodsze:

I miejsce- Przemysław Chmiel kl.I

II miejsce- Amelia Siudyka, Julia Szydło kl.II

III miejsce- Piotr Kowalski kl. III

Klasy starsze:

I miejsce- Karolina Nalepa kl.VII

II miejsce- Lena Srebniak kl.VI

III miejsce- Antoni Ligęza kl.IV

Wyróżnienia:

Lena Maślakowska kl.VI, Pola Srebniak kl.IV, Łukasz Dobczyński kl.VI, uczniowie kl. V.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Pamiętajcie, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować

• Wyróżnienie uczennicy

• 21.03.24r.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Pola Wywiał, zdobyła wyróżnienie na XVII Regionalnym Konkursie Piosenki Angielskiej.

• Spotkanie z przedstawicielem Policji

• 18.03.24r.

Dzisiaj odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Policji, którego celem było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zasad jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Ponadto funkcjonariusze poruszyli temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.

• Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

• 14.03.24r.

Podziwu godna liczba π....

Liczba π jest na tyle wyjątkowa, że ma ... swoje święto!

14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.

• Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

• 13.03.24r.

Sukces naszych uczniów!!!

Łukasz Dobczyński, Kacper Gawron oraz Mateusz Pietrzak zajęli II miejsce w Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej w Tenisie Stołowym. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych

• Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy - przedszkole

• 11.03.24r.

Dzisiaj ponownie odwiedziała nas p. Renata Solipiwko, która przeprowadziła warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Odbiorcami dzisiejszych zajęć byli najmłodsi ratownicy- przedszkolaki. Warsztaty dla dzieci w tym wieku, pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy. Wiemy, że pomóc może każdy, nawet ten z malutkimi dłońmi i wielkim sercem. Pani Renato- jeszcze raz dziękujemy

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• 06.03.24r.

Dnia 6 marca 2024r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III.

Wśród prezentowanych utworów przeważały wiersze Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Występom uczniów towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.

Wyniki:

I miejsce - Julia Szydło kl.II

II miejsce - Ariana Sidorczyk kl. I

III miejsce - Kinga Kazimierska kl. I

Serdecznie gratulujemy !!!

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• 29.02.24r.

Dzisiaj uczniowie klasy VI i VII przygotowali apel poświęcony tematyce bezpieczeństwa w świecie wirtualnym. Miał on na celu przypomnienie i uświadomienie uczniom, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera oraz Internetu. Lista możliwości, które przynosi nam Internet jest niemal nieograniczona. Kiedy myślimy o Internecie zwykle przychodzą nam do głowy korzyści, które nam daje. Jednak w sieci kryją się też niebezpieczeństwa. Bądźmy czujni!!!

• Targi Szkół i Festiwalu Talentów

• 22.02.24r

Uczniowie kl.7 uczestniczyli w "Targach Szkół i Festiwalu Zawodów" w Hali Widowiskowo - Sportowej CENTRUM im. Zygmunta Cybulskiego. Mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół średnich i poznać specyfikę poszczególnych zawodów na aktualnym rynku pracy.

• Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

• 20.02.24r.

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać już od najmłodszych lat. Właśnie dlatego w naszej szkole odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Uczniowie pod czujnym okiem zaproszonego przez nas gościa p. Renaty Solipiwko, mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Dzisiejsze zajęcia warsztatowe, były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może kiedyś uratować czyjeś życie. Pani Renato- jeszcze raz serdecznie dziękujemy