Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas, które odbędą się dnia 18 listopada 2015r. o godzinie 17.00. Spotkanie poprzedzi zebranie ogólne w świetlicy szkolnej. Serdecznie zapraszamy.
Ogłoszenie
Góra grosza
Narodowe Święto Niepodległości
Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 35w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają na akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbędzie się w naszej szkole 10 listopada 2015r. o godzinie 17.00.
WYSTAWA GOETHE INSTITUTU " - NIEMCY W WALIZCE
03. 11. 2015r gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 25 w Dąbrowie Górnicze. Uczniowie klas 5-6 wraz z mgr Katarzyną Młynarkiewicz i mgr Dorotą Świtałą przyjechali, aby obejrzeć wystawę Goethe Institutu " Niemcy w walizce". W dniach 19 X - 27 XI 2015r. wystawa prezentowana jest w szkole SP25 dla uczniów i lokalnej społeczności.
Było to żywe spotkanie z kulturą i obyczajowością kraju obszaru niemieckojęzycznego. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach i korzystali z interaktywnej formy nauki języka niemieckiego.
EURONET MAX 50/50
Dzień Spódnicy
30 października obchodziliśmy Dzień Spódnicy.
Badania archeologiczne wykazały, że pierwsze ubrania przypominające spódnice były znane już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Były wykonywane głównie z trzciny lub ze słomy i nosili je również mężczyźni. Z czasem zarysował się wyraźny podział: panowie (za wyjątkiem Szkotów) przysposobili sobie spodnie, kobiety spódnice. Kształt i długość spódnic zmieniał się na przestrzeni wieków, sięgając obu ekstremów. Średniowieczne damy z wyższych sfer nosiły na przykład ogromne, szerokie spódnice, których średnica u dołu wynosiła nawet 3 metry. Z kolei rewolucja obyczajowa lat 60. przyniosła ze sobą miniówki, ledwie zakrywające bieliznę.
Smutny okres dla wielu miłośników damskich wdzięków rozpoczął się w latach 70., kiedy to spodnie zawitały do kobiecych szaf, a tym samym zasłonięte zostawały kolejne pary nóg. Spodnie szybko przestały być manifestacją emancypacji i stały się integralną częścią damskiej garderoby.
Spotkania z rodzicami
21 października 2015r. o godz. 17.00 odbędą się w naszej szkole konsultacje rodziców z wychowawcami klas. Serdecznie zapraszamy.
Lekcja historyczna klasy V
Dnia 6.10.2015 r. uczniowie klasy 5 z panią mgr Dorotą Świtała wyjechali na lekcję historyczną do średniowiecznego zamku w Będzinie oraz do centrum miasta Dąbrowa Górnicza. Uczniowie poznali elementy obronne zamku , zwiedzili sale wystawowe oraz z przewodnikiem zwiedzili Podziemia z okresu II wojny światowej. Mieli okazję uczestniczyć w lekcji w terenie, w parku wokół zamku. Układali historyczne puzzle, zobaczyli w jaki sposób w średniowieczu odbijano monety. W międzyczasie świetnie bawili się na ciekawym placu zabaw, koło będzińskiego zamku. Następnie udali się do centrum miasta Dabrowa Górnicza w celu zwiedzenia ciekawych historycznych miejsc i zabytków. Zwiedzili między innymi PKZ. Zrobili wiele pamiątkowych zdjęć.
Ogłoszenie
Zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się dnia 16 września 2015r. o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 1 WRZEŚNIA O GODZINIE 9.00
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE W DNIU 1 WRZEŚNIA PRACUJĄ W NORMALNYM TRYBIE OD GODZINY 7.00 Z PEŁNYM WYŻYWIENIEM
Ogłoszenie
LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH
DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 35 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
ROK SZKOLNY 2015/2016
NAZWISKO
IMIĘ
WYSZYŃSKA
DARIA
KARPIŃSKI
DAWID
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się dnia 26.06.2015r., dla klas I - VI o godzinie 9.00, a dla klasy "0" i przedszkolaków o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy.
Wyprawka szkolna 2015/2016
Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że do konsultacji publicznych, w tym z partnerami społecznymi, związkami zawodowymi oraz organizacjami pracodawców został skierowany projekt Rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna” w 2015
Zgodnie z rozwiązaniami zaproponowanymi w programie w 2015 r. pomocą w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, obejmie się:
- uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy III szkoły podstawowej, klasy III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia i klasy IV technikum
- uczniów słabowidzących,
- uczniów niesłyszących,
- uczniów słabosłyszących,
- uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
- uczniów z niepełnoprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
- uczniów z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
- uczniów z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
- uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej,
- uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, zwanej dalej „ustawą”, uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do szkół dla dzieci i młodzieży: szkół podstawowych, z wyjątkiem klas I, II i IV, gimnazjów, z wyjątkiem klasy I, szkół ponadgimnazjalnych: zasadniczych szkół zawodowych, liceów ogólnokształcących, techników lub szkół specjalnych przysposabiających do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, lub do ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia, z wyjątkiem klas I, II i IV, ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia, z wyjątkiem klasy I, ogólnokształcących szkół sztuk pięknych, z wyjątkiem klasy I, liceów plastycznych lub ogólnokształcących szkół baletowych, z wyjątkiem klas I i IV.
W przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do szkół dla dzieci i młodzieży: szkół podstawowych, z wyjątkiem klasy IV, gimnazjów, z wyjątkiem klasy I, szkół ponadgimnazjalnych, dofinansowanie obejmować będzie również zakup materiałów edukacyjnych, z wyjątkiem uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy I i II szkoły podstawowej, w przypadku gdy uczniowie ci skorzystają z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, o którym mowa w art. 22ad ust. 1 ustawy o systemie oświaty.
Materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym są to, w szczególności, książki pomocnicze, karty pracy, ćwiczenia rewalidacyjne oraz opracowania wykorzystywane w edukacji przedszkolnej, które są wykorzystywane przez nauczycieli w procesie kształcenia tych uczniów.
Równocześnie uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym uczęszczający do klasy I szkoły podstawowej będą mieli prawo do otrzymania pomocy w formie pełnego dofinansowania do zakupu materiałów edukacyjnych, w przypadku gdy uczniowie ci nie skorzystają z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.
W przypadku uczniów, którzy będą ubiegać się o pomoc na podstawie kryterium dochodowego w 2015 r. dla uczniów z wszystkich klas objętych programem utrzymano w projekcie programu jednolite kryterium dochodowe, z ustawy o świadczeniach rodzinnych. Oznacza to, że w br. kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosić będzie 574 zł na osobę w rodzinie.
Ministerstwo Edukacji Narodowej szacuje, że w 2015 r. z programu będzie mogło skorzystać ok. 227 tys. uczniów, w tym ok. 105 tys. uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
Planowana kwota dofinansowania:
Dofinansowanie zakupu podręczników, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym – także zakupu materiałów edukacyjnych, będzie wynosić: kwota_dofin..pdf
Wycieczka klasy I do Ogrodzieńca
Uczniowie klasy I z wychowawcą i rodzicami udali się na wycieczkę do Ogrodzieńca. W piękny, słoneczny dzień dzieci spędziły czas w "Parku miniatur, Parku doświadczeń oraz Parku rozrywki". Spacerowały po ruinach zamku, poznały legendy związane z zamkiem ogrodzienieckim min. Legendę o czarnym psie. Na koniec dnia pełnego wrażeń dzieci posiliły się smacznymi kiełbaskami przygotowanymi przez rodziców.
Ogłoszenie
Wiarygodna Szkoła, to szkoła, która reprezentuje właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoich uczniom.
Ogłoszenie
Zajęcia otwarte dla dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2015/2016 odbywać się będą od 8 czerwca do 12 czerwca 2015r.
Udział w zajęciach należy uzgodnić telefonicznie dzień wcześniej z wychowawcami grup.
Rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach proszeni są o pobyt na terenie placówki
Wyciecza do stadniny koni
Uczniowie klasy I i VI z wychowawcami odbyli pieszą wycieczkę po Trzebiesławicach. Podziwiali okolicę, obserwowali działalność człowieka na zmiany przyrody. Odwiedzili stadninę koni, gdzie mieli możliwość przejażdzki na koniach, obserwowali pracę ludzi zajmujących się zwierzętami. Końcowym punktem wycieczki było pieczenie kiełbasek nad ogniskiem. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie