• Wigilia Szkolna

• Boże Narodzenie to najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta. Wigilia to bardzo magiczny i radosny dzień dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci. Jest choinka, są prezenty, płoną światełka, łamiemy się opłatkiem, składamy życzenia oraz śpiewamy kolędy. Już od dawna do tradycji naszej szkoły należy organizowanie wigilii klasowych. W tym roku spotkanie odbyło się w zupełnie innej formie. Dnia 22 grudnia wszyscy uczniowie szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się Wigilia Szkolna. Śpiewaliśmy kolędy, raczyliśmy się potrawami i łakociami przygotowanymi przez uczniów oraz rodziców. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Kultywowanie tradycji jest bardzo ważną postawą i należy ją rozwijać od najmłodszych lat. Wszystkim życzymy radosnych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia.

•  Konkurs na  świąteczną dekorację sal.
          • Konkurs na świąteczną dekorację sal.

• Dnia 22 grudnia podczas wspólnego kolędowania, ogłoszone zostały wyniki konkurs na najpiękniejszą świąteczną dekorację sal. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy VIII. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i stworzenie pięknego świątecznego nastroju w naszej szkole.

• Piaskiem malowane

• 21 grudnia uczniowie klas IV - VIII wyruszyli w świąteczną podróż z duchami. Wszystko to za sprawą spektaklu „Opowieść wigilijna” oraz artystów z grupy Galitsyna Art, którzy przedstawili uczniom lekturę Dickensa w nietypowy sposób. Teatr na piasku oraz niesamowite malowanie światłem, wywarły na uczniach ogromne wrażenie.

• PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE

• Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. Dnia 14 grudnia w naszej szkole również zapanował świąteczny nastrój. Tego dnia odbyła się uroczystość, na którą przybyli licznie zgromadzeni goście, którzy mieli okazję uczestniczyć w „PRZEDSTAWIENIU BOŻONARODZENIOWYM” wykonanym przez przedszkolaków i uczniów naszej szkoły. Bożonarodzeniowy klimat dopełniały atrakcje zorganizowane przez rodziców uczniów tj. kiermasz świąteczny, loteria fantowa, galeria starych zdjęć oraz słodki poczęstunek. Spotkanie to upłynęło w miłej i radosnej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

• Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

• Dnia 14.12.22r. w naszej szkole odbył się „Szkolny Turniej Tenisa Stołowego”. Uczniowie rywalizowali w kategorii chłopców i dziewcząt. Turniej cieszył się dużą popularnością, a uczniowie dopisali dużą frekwencją. Do samego końca były duże emocje, a poziom gry był bardzo wyrównany.

Wyiniki turnieju: Kategoria dziewcząt: I miejsce Lenka S. kl. V II miejsce Oliwia P. kl. VI III miejsce Ania D. kl.VIII Kategoria chłopców: I miejsce Łukasz D. kl. V II miejsce Mateusz P. kl. IV III miejsce Wojtek N. kl. VI

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach sportowych organizowanych na terenie naszej szkoły.

• Zajęcia muzyczne „Wspólne kolędowanie”

• Dnia 12 grudnia 2022r. przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych w ramach projektu Integracyjnego Programu Edukacyjnego „Miej Obraz Osoby Niewidomej”. Zajęcia miały charakter muzyczny. Wspólne kolędowanie wprowadziało wszystkich w radosny i świąteczny nastrój.

• Zajęcia otwarte w klasie I

• Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy wszyscy są blisko siebie, panuje magiczny nastrój, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Aby przybliżyć ten magiczny klimat, 8 grudnia w klasie I odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, podczas których uczniowie wraz z rodzicami mieli możliwość wspólnego wykonywania ozdób świątecznych. Prace, które powstały w trakcie zajęć, były bardzo pomysłowe i magiczne. Dziękujemy za to wyjątkowe spotkanie .

• Akcja Dąbrowska Paka Dobra

• Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji Dąbrowska Paka Dobra. W poprzednich latacha akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Dlatego kolejny raz połączyliśmy siły, aby dotrzeć z dobrocią do jeszcze większej liczby osób potrzebujących naszej pomocy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tej akcji.

• Mikołajki

• Grudzień to wyjątkowy miesiąc, który wszystkim kojarzy się z odwiedzinami niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. We wtorek 6 grudnia z workiem pełnym prezentów i ogromną dawką dobrego humoru Mikołaj przybył do dzieci z oddziałów przedszkolnych. Były prezenty, wiele uśmiechu i szczęścia na twarzach przedszkolaków. Uczniowie szkoły również otrzymali upominki z okazji Mikołajek. Dziękujemy Święty Mikołaju i do miłego zobaczenia za rok.

• Spotkanie z górnikiem

• Spotkanie z górnikiem Dnia 4 grudnia obchodzony jest Dzień Górnika potocznie zwany Barbórką. Chcąc przybliżyć przedszkolakom oraz uczniom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do naszej szkoły zaprzyjaźnionego górnika. Nasz gość, ubrany w mundur galowy, opowiedał o maszynach górniczych, rodzajach węgla i sposobie jego wydobycia oraz o codziennej i trudnej pracy górnika. Dziękujemy za spotkanie.