• Zasady organizacji zdalnego nauczania w SP35 z Oddziałami Przedszkolnymi

• Zasady organizacji zdalnego nauczania

w Szkole Podstawowej nr 35 z Oddziałami Przedszkolnymi

w Dąbrowie Górniczej

1. Nauczyciele komunikują się z uczniami i rodzicami za pośrednictwem dziennika elektronicznego Vulcan i platformy Microsoft Teams.
          2. Uczeń ma obowiązek uczestniczenia w formie kształcenia na odległość.
          3. Zajęcia lekcyjne odbywają się zgodnie z dostosowanym, tygodniowym planem zajęć.
          4. Zgodnie z planem w danym przedziale czasowym, odbywa się lekcja online lub uczniowie pracują na wcześniej wysyłanym przez nauczyciela materiale edukacyjnym.
          5. Zajęcia online z uczniami będą odbywać się w czasie rzeczywistym, zgodnie z planem lekcji danego oddziału klasowego. Lekcja trwa 45 minut: na platformie Teams 30 minut i 15 minut np. praca własna ucznia, kontakt z nauczycielem w razie problemów związanych z tematem lekcji.
          6. Lekcje online prowadzone z wykorzystaniem platformy Teams zostaną umieszczone w kalendarzu na Teams przez nauczyciela prowadzącego zajęcia w dniu poprzedzającym lekcje.
          7. Nauczyciele przedmiotów, z których nie prowadzi się lekcji online są dostępni na platformie Teams, gdzie służą pomocą i wsparciem uczniom, którzy zgłaszają taką potrzebę.
          8. Nauczyciele będą mogli wykorzystywać m.in. obowiązujące podręczniki, zintegrowaną platformę edukacyjną proponowaną przez men (www.epodreczniki.pl), materiały udostępniane przez MEiN, CKE, materiały wykonane przez siebie, inne materiały dostępne online wg wyboru nauczyciela dostosowanych do specyfiki przedmiotu, predyspozycji uczniów i możliwości technicznych
          9. Uczeń stara się pracować na udostępnionych materiałach, zgodnie z tygodniowym planem zajęć w czasie rzeczywistym a jeżeli nie ma takiej możliwości, to w dowolnym dla siebie czasie.
          10. Odsyłanie prac domowych, praca na lekcji, odpowiedzi ustne, testy, kartkówki oraz sprawdziany podczas lekcji online, są podstawą do oceniania. W przypadku nieusprawiedliwionego przekroczenia terminu odesłania pracy nauczyciel ma prawo obniżyć ocenę za tę pracę.
          11. Nauczyciel sprawdza obecność ucznia na podstawie logowania podczas lekcji online i pobierania materiałów.
          12. Nieobecność na lekcji online oraz nieodebranie przez ucznia materiałów od nauczyciela w dniu prowadzenia zajęć oznacza nieobecność ucznia na lekcji, co zostaje odnotowane przez nauczyciela w dzienniku.
          13. Jeżeli uczeń, z niezależnych od siebie przyczyn, zgłoszonych przez rodzica, nie może uczestniczyć w lekcji online, ma obowiązek poinformować nauczyciela o tym fakcie i nadrobić zaległy materiał.
          14. Uczeń dokumentuje pracę samodzielną w: zeszytach przedmiotowych, zeszytach ćwiczeń, kartach pracy lub w inny sposób uzgodniony z nauczycielem.
          15. Nauczyciele realizujący zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej, zajęcia rewalidacyjne, będą utrzymywać stały kontakt elektroniczny z uczniem, którego wspierają zdalnie w nauce za pośrednictwem dziennika elektronicznego Vulcan i platformy Microsoft Teams. Zajęcia odbywać się będą w formie zdalnej wg obowiązującego dotychczas harmonogramu.
          16. Organizacja nauczania zdalnego nie powinna naruszać zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
          17. Wychowawcy klas zobowiązani są do stałego kontaktu z nauczycielami, rodzicami i z uczniami w celu systematycznego monitorowania zdalnego nauczania.