• Rok szkolny 2022/2023

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023 ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Przedszkolaki pożegnały wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu.  Dzieci z grupy 5,6 latków z uśmiechem powróciły do swoich kolegów, koleżanek i wychowawców. W grupie maluszków pierwsze dni września upływały na adaptacji małych przedszkolaków, które pierwszy raz przekroczyły próg przedszkola.

Międzynarodowy Dzień Kropki 15.09.2022

15 września dzieci z oddziałów prOtwórz zdjęciezedszkolnych włączały się w obchody Międzynarodowego Dnia  Kropki. Obchody tego dnia rozpoczęły się od obejrzenia historii małej dziewczynki Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce, uwierzyła w swoje możliwości rysowania. Dzieci ukazując swoje talenty- malowały kropki, a w tym dniu miały na swoich ubraniach elementy w kropki.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 20.09.2022

20 września w naszych grOtwórz zdjęcieupach obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Po śniadaniu przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy przy muzyce. Uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach i zabawach sportowych. Natomiast na  zakończenie Obchodów Dnia Przedszkolaka-otrzymały breloczki ze swoimi imionami i pamiątkowe dyplomy.

Dzień Chłopaka 30.09.2022

30 września „Dzień Chłopaka” to wspaniała okazja do tańca, zabawy i różnych niespodzianek. W tym dniu chłopcy obchodzili swoje święto. Na tą okazję rodzice przygotowali dla wszystkich drobne upominki i słodką niespodziankę.  Jak każdy taki dzień w przedszkolu także i ten, był pełen radości ,wrażeń i atrakcji.

Wyjazd na wycieczkę do manufaktury słodyczy 11.10.2022

Dnia 11 października odbył się wyjazd do manufaktury słodyczy. Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss to zdecydowanie najsłodsze mOtwórz zdjęcieiejsce w całych Żarkach, a zarazem pierwsza na Jurze Manufaktura, w której lizaki i karmelki wyrabiane są ręcznie według tradycyjnej receptury w oparciu o naturalne składniki i aromaty. Każde dziecko miało okazje wykonać lizak oraz cukierki.

Święto Dyni 31.10.2022

W dniu 31.10. 2022 roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy „Dzień Dyni. Wtedy to, wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było pOtwórz zdjęcieoczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem iże można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.

Udział w projekcie edukacyjnym „Mały miś w świetle wielkiej literatury” 22.10.2022

Kolejny rok bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mały miś w świetle wielkiej literatury”. Celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Przez cały rok realizujemy kolejne moduły programu.

Dzień Postaci z Bajek 09.11.2022

Z okazjOtwórz zdjęciei Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki były przebrane w postacie bajkowe. Brały udział w różnorodnych zabawach, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po przeczytaniu fragmentu książki. Odbyły się zabawy ruchowe oraz prezentacje bajkowych przebrań.

Dzień Pluszowego Misia 25.11.2022

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25.11.2022r. W tym dniu przedszkolaki przyniosły swoje pluszowe przytulanki.  Brały udział w zabawach ruchowych, quizach, zgadywankach, układały puzzle i wykonywały prace plastyczną. Miały również możliwość poznania historii Pluszowego Misia. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom.

Otwórz zdjęciePlanetarium Orbitek

Otwórz zdjęcie

Dzień Kubusia Puchatka - 18.01.2023

Otwórz zdjęcie

Bal Karnawałowo- Walentynkowy

Dnia 14 lutego 2023r. odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowo- walentynkowy. Dzieci przyszły przebrane w stroje karnawałowe i walentynkowe. Odbyły się konkursy i zabawy przy muzyce. Wszyscy bawiliśmy się świetnie.

Dzień Kota

Dnia 17 lutego 2023r. świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Kota. Dzieci opowiadały o swoich kotach domowych, rozwiązywały zagadki o kotach z bajek, a na koniec otrzymały dyplomy za udział w zajęciach.

Otwórz zdjęcieDzień Kobiet

8 Marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet zarówno tych dużych jak i małych. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Wycieczka do piekarni

Dnia 15.03.2023r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni. Oprócz tego, że miały możliwość zapoznania się z pracą piekarza to również dowiedziały się jakich produktów należy użyć do wypieku chleba. Przedszkolaki brały udział w degustacji chleba, a na podwieczorek otrzymały świeże bułeczki . Dziękujemy.